Reklama

Istnieje możliwość nawiązania współpracy reklamowej ze stroną IMPERIUM ROMANUM. Strona jest w pierwszych wynikach Google. Portal zawiera ponad 3000 artykułów i miesięcznie odwiedza go ponad 90.000 unikalnych użytkowników. Dla potwierdzenia poniżej wynik za styczeń 2017. Na prośbę mailową jestem w stanie podesłać bardziej szczegółowe statystyki z Google Analytics.

IMPERIUM ROMANUM istnieje na portalach społecznościowych: fanpage Facebooka posiada ponad 14.000 polubień, strona na Google+ obserwowana jest przez ponad 260 osób, na Twitterze jest ponad 260 obserwujących, a profil na WYKOP śledzi 700 użytkowników. Stronę odwiedzają czytelnicy w różnym przedziale wiekowym; dominują jednak osoby młode do 34 roku życia. Stosunek kobiet do mężczyzn jest nieznacznie na korzyść płci pięknej.

Obecnie IMPERIUM ROMANUM posiada najwięcej informacji pośród stron zajmujących się tą tematyką i jest największą polską stroną o starożytnym Rzymie. Również w dziedzinie nauki i portali naukowych zajmuje jedną z najwyższych (o ile nie najwyższą) pozycji w Internecie. Często artykuły znajdują się przed wynikami Wikipedii.

Z racji na dużą bazę odbiorców oraz popularność portalu dostępne są różne formy współpracy.

Proponowane formy reklamy


 • reklama banerowa górna (preferowane: ok. 1140×200);
 • reklama banerowa boczna (preferowane: ok. 315×320);
 • reklama banerowa środkowa (preferowane: ok. 780×100);
 • reklama banerowa dolna (preferowane: ok. 750×200);
 • reklama w tle strony
 • artykuł lub tekst sponsorowany (kwestia ustalana indywidualnie);
 • sponsoring konkursu (kwestia ustalana indywidualnie);
 • patronat medialny (kwestia ustalana indywidualnie);
 • link na stronie (kwestia ustalana indywidualnie);
 • zdjęcie w tle w social media: Facebook, G+, Twitter lub Wykop
 • wpis na facebook’u (kwestia ustalana indywidualnie);

Gwarantuję, że na stronie nie opublikuję więcej niż czterech reklam jednocześnie. Banery pojawią się na stronie głównej i wszystkich podstronach serwisu IMPERIUM ROMANUM. Wymiary banerów naturalnie można dopasować po uprzednim uzgodnieniu.
Do każdego z reklamodawców i partnerów podchodzę indywidualnie. Chętnie doradzę w optymalnym wykorzystaniu środków przeznaczonych na reklamę w serwisie lub pomogę w przygotowaniu odpowiednich materiałów.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem reklamy lub chcecie zapoznać się z cenami to załączam cennik

Chętnie odpowiem również na Państwa pytania lub wątpliwości. W przypadku wszelkich pytań i ustaleń podaję adres mailowy – kontakt@imperiumromanum.edu.pl.

Profil czytelnika


W przeprowadzanym stopniowo badaniu w formie ankiety na przełomie roku 2013/2014 wzięło udział około 200 Czytelników. Ankiety pozwoliły precyzyjnie określić kim są Czytelnicy portalu IMPERIUM ROMANUM oraz jakie są ich preferencje czytelnicze.

 • Profil Czytelnika – zawiera podstawowe informacje o Czytelnikach (takie jak płeć, wiek, miejsce zamieszkania, zainteresowania, wysokość wydatków na dobra kultury), o ich ulubionych mediach oraz książkach, a także ich opinie na temat portalu IMPERIUM ROMANUM.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

Skontaktuj się z autorem strony | #imperiumromanum