Niezwyciężony

Andrea Frediani

Włoski pisarz i historyk, pan Andrea Frediani, napisał powieść historyczną pod tytułem „Niezwyciężony”. Jest to praca, traktująca o wydarzeniach, jakie nastąpiły po zabójstwie Boskiego Juliusza Cezara, w ciągu następnych siedemnastu miesięcy od tego zdarzenia.

Książkę czyta się przyjemnie, ponieważ jej akcja się nie dłuży oraz idzie sprawnie. Na kartach powieści czytelnik poznaje niezwykle dynamiczny proces kształtowania się oraz pękania sojuszy po tragicznym zgonie największego z rzymskich wodzów. Działania Oktawiana, adoptowanego syna Boskiego Juliusza oraz jego walka o odzyskanie swoich praw oraz o władzę nad światem rzymskim, stanowią główną oś opowieści. Nastawienie autora jest zdecydowanie procezariańskie. Jest ono, moim zdaniem należycie podparte, trafnie dobranymi argumentami, jakie mają solidne oparcie w źródłach historycznych. Miałkość intelektualna oraz wynikająca z niej nieudolność polityczna, egoistycznych środowisk republikańskich zostały ukazane w całej swojej okazałości. Ocena Cycerona, jaką czytelnik znajdzie w tej książce jest moim zdaniem trafna.

Opisy bitew w wykonaniu pana Fredianiego nie wypadają najlepiej. Ten mankament omawianej powieści jest skutecznie rekompensowany przez bardzo dobre opisy relacji międzyludzkich (także tych damsko-męskich) oraz klimatu intelektualnego tych burzliwych czasów, w których ważyły się losy całego rzymskiego świata.

Szkoda, że kolejne tomy tej, dobrze opartej o źródła historyczne, opowieści ukazują się tylko w języku oryginału.

Andrea Frediani

Niezwyciężony

Ponad 800.000 sprzedanych egzemplarzy Przetłumaczona na pięć języków Laureat włoskiej literackiej nagrody Premio Selezione Bancarella. Wkrótce po morderstwie Juliusza Cezara wybucha zacięta i krwawa walka o władzę absolutną. Prawowity spadkobierca – młodziutki Oktawian – aby pomścić ojca musi się zmierzyć z doświadczonymi rzymskimi politykami Markiem Antoniuszem Cyceronem Lepidusem Brutusem i Kasjuszem. Oktawian wraz z kilkoma śmiałkami tworzy sektę. Przedmiotem jej kultu staje się zemsta a celem – ukaranie kolejno jednego za drugim wszystkich którzy splamili się krwią Cezara.

OKAZJA! | było 39.99 zł | Dzisiaj cena: 19.00 zł

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Autor: Antypater

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

kontakt@imperiumromanum.edu.pl | RSS | #imperiumromanum

Mobile OFF