Wystawa poświęcona czasom panowania cesarza Klaudiusza w Rzymie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski

Od 6 kwietnia do 27 października w Museo dell’Ara Pacis w Rzymie – Muzeum Ołtarza Pokoju – możemy oglądać wystawę „Claudio Imperatore. Messalina, Agrippina e le ombre di una dinastia” poświęconą czasom panowania cesarza Klaudiusza.

Klaudiusz zdobył władzę przypadkiem i w gwałtownych okolicznościach poprzedzonych zabójstwem swego bratanka Kaliguli. Panował w latch 41-54 naszej ery. Na ekspozycję składają się artefakty wypożyczone m.in. z muzeów w Paryżu, Londynie, Wiedniu, czy innych muzeów w Rzymie. Ciekawostką są obiekty pochodzące z Lyonu -Lugdunum, gdzie Klaudiusz się urodził, czy z Colchesteru – Camulodunum, który podbito w czasie jego panowania.

Museo dell’Ara Pacis jest czynne każdego dnia w godzinach od 9.30 – 19.30

Autor: Izabela Henning

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

kontakt@imperiumromanum.edu.pl | RSS | #imperiumromanum

Mobile OFF