Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Wykopaliska w Jerozolimie dowodzą, gdzie Rzymianie zrobili wyłom


Wykopaliska w Jerozolimie ukazują, w jakim miejscu Rzymianie zrobili wyłom w murze

Zeszłej zimy naukowcy natrafili na dowód mówiący, w którym miejscu antyczni Rzymianie sforsowali trzecią linię murów, który niegdyś okalał Jerozolimę. Miejsce to znajdowało się na końcu Drugiej Świątyni, gdzie obecnie zlokalizowany jest Migrasz HaRussim – osiedle mieszkaniowe w centrum miasta.

Archeolodzy w czasie wykopalisk natrafili na pozostałości wieży oraz, w niedalekiej odległości od tych ruin, fragmenty strzał balist oraz kamieni wyrzucanych za pomocą katapult. Dowodzi to, że w tym miejscu miało miejsce natarcie wojsk rzymskich w czasie wojny żydowskiej. Liczba znalezionych pocisków jest naprawdę duża i dowodzi tego, na jaką skalę Rzymianie bombardowali broniących się na murach Żydów.

Wydaje się, że najnowsze odkrycie ostatecznie kończy dyskusję naukową, trwającą od początków XX wieku, tyczącą się tego gdzie przebiegał wspomniany mur.

Źródła wykorzystane

  • , "Excavation Reveals Spot Where Romans Breached Jerusalem’s Wall 2,000 Years Ago", "Jewishpress", 20 października 2016

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!