Wirtualna podróż po pałacu Nerona


Wirtualna podróż po pałacu Nerona

Pałac Nerona, którego budowa rzekomo skazała Rzym na pożar, obecnie może być podziwiany w pokazie 3D.

Projekt naukowców będzie umożliwiał zorganizowanym grupom podziwianie w weekendy pokaz multimedialny ukazujący, jak niegdyś wyglądał Domus Aurea – „Złotym Dom Nerona”. Budowla powstała za panowania Nerona, a została zniszczona w roku 69 n.e. po śmierci władcy.

Neron był ostatnim cesarzem panującym z dynastii julijsko-klaudyjskiej. Zlecił on budowę wielkiego i luksusowego kompleksu pałacowego po tym, jak pożar strawił dużą część miasta w roku 64 n.e. Wielu ówczesnych sugerowało, że władca celowo kazał podpalić Rzym, aby móc wybudować piękną rezydencję.

Naukowcy sądzą, że renowacje i prace przy budowli wyniosą około 30 milionów euro, a głównym celem specjalistów jest odpowiednie zabezpieczenie ruin. Dopiero potem będzie można zadbać o pozostałości znajdujące się wewnątrz konstrukcji.

Źródła wykorzystane

Zostań Patronem IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!