Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

We Florencji odkryto fragmenty rzymskiej nekropolii


We Florencji odkryto fragmenty rzymskiej nekropolii

W okolicy dworca Santa Maria Novella we Florencji odkryto fragmenty rzymskiej nekropolii z I wieku n.e. Na razie zabezpieczono fragment terenu przy samym dworcu oraz część placu przy prywatnej posesji w okolicy.

Całość terenu, na którym prowadzone są prace budowlane jest bardzo duża, obejmuje przestrzeń wokół dworca i prawie na całej długości Via Valfonda, ulicy odchodzącej od stacji w kierunku północnym. Pod ulicą znaleziono szkielet pochodzący z pierwszego wieku n.e., a grób był bogato wyposażony, między innymi w lampy i wazy. Pomiędzy Viale Redi i Viale Belfiore natrafiono na inne szkielety.

Jeden z archeologów wyjaśnił, że pochowani musieli być wpływowymi ludźmi, biorąc pod uwagę bogactwo i ilość przedmiotów, z którymi zostali pochowani. Na terenie stacji, przy Piazza Adua odkryto natomiast pozostałości dużego pomieszczenia, podobnie, jak przy Piazza dell’Unità, gdzie natrafiono na część domu, przekształconego prawdopodobnie w późniejszym czasie w warsztat rzemieślniczy. To także zabytki z I wieku n.e. Być może staną się one częścią ekspozycji w niedalekiej przyszłości.

Autor: Anna Cirocka

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!