Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Turcji odkryto liczący 2000 lat ołtarz

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Turcji odkryto liczący 2000 lat ołtarz
W Turcji odkryto liczący 2000 lat ołtarz

W południowej Turcji, w trakcie wykopalisk prowadzonych w antycznym mieście Patara, natrafiono na pozostałości po antycznym ołtarzu dekorowanym wizerunkiem dużego węża. Węże w czasach starożytnych reprezentowały bóstwa podziemia lub były ich łącznikiem ze światem.

Obiekt znajdował się w okolicach rzymskich pozostałościach po murach i łaźni. Co interesujące, w trakcie prac archeologicznych natrafiono na liczne żywe czarne węże, które są bardzo podobne do tego przedstawionego na ołtarzu. Ołtarz wykonany został z marmuru i liczyć ma około 2000 lat.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów