Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

W rzymskich termach w Bath uruchomione zostały nowe wycieczki


Rzymskie pozostałości z term

W fascynujących rzymskich termach w Bath (Anglia) archeolodzy uruchomili nowe wycieczki dla turystów, które pozwolą poznać największe odkrycia w tym miejscu w przeciągu 30 lat.

20-minutowe wycieczki odbywają się od początku lutego. Jest to część Projektu „Archway”, który ma na celu powstanie nowego Centrum Nauki w Bath.

Udział w takiej wycieczce jest bezpłatny, jednak każdy może wesprzeć miejsce dotacją i dofinansować kolejne wykopaliska. Co będą mogli zobaczyć turyści? Między innymi: rzymską salę do ćwiczeń, chodnik z kolumnadą oraz miejsce gdzie prawdopodobnie sprzedawano niegdyś pamiątki, oliwę, jedzenie i napoje.

Jak twierdzą naukowcy, takie wycieczki są okazją do lepszego poznania pracy archeologa; także od „kuchni”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!