Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Pompejach leży z dziesięć niewypałów z czasów wojny


Pompeje | Autor: Marco Cantile/LightRocket via Getty
Pompeje | Autor: Marco Cantile/LightRocket via Getty

Jak informują włoskie media, na terenie Pompejów znajduje się co najmniej dziesięć niewypałów z czasów drugiej wojny światowej. Prawdopodobnie były to zrzucone bomby przez samoloty alianckie.

W sierpniu 1943 roku alianckie siły zrzuciły przypadkowo łącznie 165 bomb na Pompeje, w dziewięciu osobnych akcjach lotniczych. Spośród nich 96 zostało zlokalizowanych i rozbrojonych. Inne z nich albo wybuchły, albo wciąz leżą jako niewypały.

Do tej pory, spośród 66 ha łącznego obszaru Pompejów, tylko 44 do tej pory zostały wyeksplorowane. Wstępny raport specjalistów sugeruje, że na pozostałych nieodkrytych 22 ha wciąż są wspomniane niewypały.

Jak jednak wskazują władze Pompejów nie ma zagrożenia dla turystów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów