Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

W Anglii natrafiono na pozostałości po rzymskiej willi


W Anglii natrafiono na pozostałości po rzymskiej willi

W Anglii natrafiono na pozostałości po potężnej rzymskiej willi (jednej z największych odkrytych w Brytanii), która obejmowała obszar 85 na 85 metrów. Obiekt odkryto na jednym z pól uprawnych, jednak lokalizacja wciąż pozostaje w tajemnicy, aby nie ściągnąć w miejsce rabusiów artefaktów.

Odkrycia dokonał historyk Keith Westcott podczas spaceru po lokalnym polu. Jego uwagę zwróciły większe płaskie kawałki, które okazały się być rzymskimi dachówkami.

Do tej naukowcom udało się przebadać jedynie procent całego obszaru. W tej chwili trwają poszukiwania chętnych, którzy podjęliby się prac wykopaliskowych (mogących trwać nawet lata). Idealnie gdyby w prace zaangażowała się także lokalna społeczność. Oczywiście jeżeli nie będzie chętnego miejsce to będzie leżało i czekało, aż znajdą się fundusze i chętni.

 

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!