Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Rzymskie dzieciobójstwo nie było aż tak powszechne


Rzymskie dzieciobójstwo nie było aż tak powszechne

Naukowcy przez lata znajdywali na cmentarzach rzymskich na terenie Brytanii wiele małych kości niemowląt, co przypięło Rzymianom łatkę zimnych dzieciobójców. Najnowsze badania dementują jednak te informacje.

Naukowcy przy pomocy najnowszych metod badania kości ujawnili, że znajdywane kości należały do noworodków, które chowano wśród osób dorosłych. Dowodzi to, że rodziny urządzały swoim zmarłym dzieciom godny pochówek.

Pierwotnie historycy twierdzili, że antyczni Rzymianie po narodzinach dziecka nierzadko decydowali się na jego zabicie, kierując się tym, by familia liczyła więcej członków płci męskiej. Wspomniane najnowsze badania dowodzą, jednak że nie zawsze tak było.

Do badania wykorzystano dziesięć szkieletów dzieci z różnych cmentarzy w obrębie Londynu. Wykorzystując mikrotomografię naukowcy mogli porównać wewnętrzne struktury kostne bez żadnego niszczenia ich.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!