Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Prawdopodobnie odkryto pierścień Poncjusza Piłata


Prawdopodobnie odkryto pierścień Poncjusza Piłata

Naukowcy w Izraelu zbadali rzymskie znalezisko sprzed lat – pierścień – który jak się okazuje prawdopodobnie należał do Poncjusza Piłata, rzymskiego prefekta Judei, który nadzorował proces i ukrzyżowanie Chrystusa.

Pierścień wykonany jest z brązu i wydobyto go 50 lat temu w trakcie prac wykopaliskowych w forcie Herodion na pustyni w Judei. Dzięki ostatnim badaniom ujawniono sekrety artefaktu. Na pierścieniu widoczne jest naczynie na wino oraz inskrypcja „Piłat”.

Naukowcy uważają, ze jest to istotny dowód na to, że pierścień należał rzeczywiście do prefekta. Z drugiej strony, niewykluczonym jest, aby pierścień był używany przez bliskie otoczenie Piłata do oznaczania dokumentów.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!