Otwarto na zwiedzanie świątynię Mitry w Londynie


Otwarto na zwiedzanie świątynię Mitry w Londynie

Zrekonstruowana rzymska świątynia Mitry w Londynie została otwarta dla turystów. Obiekt powstał około 240 roku n.e. i był zlokalizowany obok rzeki Walbrook.

Odwiedzający chcąc zobaczyć zabytek będą musieli zejść po stromych, wykonanych z czarnego kamienia schodach siedem metrów poniżej poziomu ulicy.

Mitra jest to słynny młody bóg, który pochodził ze wschodu i był niezwykle popularny wśród żołnierzy. Jego kult czczono w ciemnej podziemnej świątyni, gdzie też składano ofiary ze zwierząt. Kult Mitry jest niezwykle tajemniczy, gdyż nie zachowały się żadne zapiski poświęcone bóstwu.

Ruiny świątyni Mitry (Mithraeum) w Londynie odkryto w roku 1954. Naukowcy uświadomili sobie, że jest to świątynia Mitry, po tym jak odkryli głowę młodego przystojnego boga. Zwiedzanie ruin jest bezpłatne, jednak zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie miejsca. Na miejscu można zobaczyć także ponad 600 obiektów (spośród 14 tysięcy) znalezionych w trakcie wykopalisk, a w tym: drewniane drzwi, sandał, mały hełm gladiatora wykonany z bursztynu czy drewnianą tabliczkę z najstarszym zapisem transakcji finansowej w Brytanii.

Ruiny świątyni Mitry (Mithraeum) w Londynie odkryto w roku 1954

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!