Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odrestaurowany grobowiec Barberini otwarty dla turystów


Grobowiec Barberini

Po dwóch latach renowacji, wyjątkowy grobowiec Barberini został otwarty dla turystów do zwiedzania, po raz pierwszy w historii. Obiekt datowany jest na II wiek n.e. i znajduje się przy zachowanych pozostałościach Via Latina  – byłej głównej rzymskiej drogi.

Grobowiec, nazywany także Korneliuszowym, jest wyjątkową konstrukcją, która przetrwała do naszych czasów. Jej dobry stan wynika z faktu, że budowla pełniła formę schronienia dla rolników i pasterzy do XVIII wieku. Nazwa grobowca Barberini pochodzi od rzymskiej familii nobilów, która kiedyś władała pobliskimi ziemiami. Znajdujący się w grobowcu sarkofag został przeniesiony do Muzeów Watykańskich w XVII wieku.

Zwiedzanie grobowca będzie możliwe w zorganizowanych wycieczkach. Turyści będą mieli okazję podziwiać wspaniałe dekoracje i architekturę grobową. Fasada budowli wykonana jest z różnokolorowych cegieł, kiedy środek emanuje mnogością fresków ukazujących skrzydlate bożki miłości – Amory, elementy mitologii, florę oraz motywy spiralne.

Rekonstrukcja wnętrza grobowca BarberiniWśród prac renowacyjnych znajdowały się: zabezpieczenie budowli, odbudowa zawalonych poziomów konstrukcji i schodów oraz zainstalowanie elektryczności. W dalszym ciągu trwają naprawy poziomów pod ziemią oraz mozaik podłogowych. Odrestaurowanie grobowca było możliwe za sprawą dofinansowania w wysokości 250 tysięcy euro. Z tej puli wciąż niewykorzystany kapitał ma posłużyć na odrestaurowanie pobliskiej Basilica di Santo Stefano Promartire.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!