Odrestaurowano rzymską szkołę gladiatorów w Pompejach

Osiem lat temu – w wyniku silnych deszczów – szkoła gladiatorów w Pompejach uległa zawaleniu. Kolejne lata naukowcy spędzili na pracach konserwacyjnych. W końcu turyści ponownie mogą podziwiać zachowany zabytek. Schola Armaturarum może być zwiedzana w czwartki.

Budynek ten służył w głównej mierze gladiatorom do treningów. Naukowcy w trakcie renowacji odkryli także, że w budynku znajdowały się pomieszczenia, gdzie organizowano także biesiady. Znaleziono m.in. liczne amfory, naczynia na oliwę, wino, garum.