Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odpompowano 250 tys. litrów wody w rzymskich termach w Bath


Odpompowano 250 tys. litrów wody w rzymskich termach w Bath

Woda znajdująca się w rzymskich termach w Bath w Anglii została odpompowana. Jest to rutynowy zabieg, który ma na celu umożliwienie służbom sprzątającym oczyszczenie basenów.

Woda w łaźniach stawała się mętna i zanieczyszczona,  a znajdujące się w basenie algi nie mogły się dobrze rozwijać. W tym celu odpompowano 250 tysięcy litrów wody, z liczącego 1, 6 metra wysokości basenu.

Łaźnie w Bath zbudowano w roku 76 n.e. Woda termalne są naturalnie ogrzewane przez gorące źródła. Niegdyś miejsce to cieszyło się w Brytanii dużą popularnością. Obecnie kąpiele w wodze są zakazane. Termy w Bath są ważną atrakcją turystyczną i co roku przyjmują ponad milion turystów.

Wody termalne, które są otwarte na słońce, są świetnym miejscem na rozwój alg, co powoduje, że woda ma charakterystyczny zielony odcień.

Po zakończeniu prac sprzątających, woda ma zostać ponownie wpompowana.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!