Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odpoczywający bokser rzymski w wersji wirtualnej


Posąg siedzącego i odpoczywającego rzymskiego boksera jest jednym ze słynniejszych dzieł antycznych. Teraz możemy mu się przyjrzeć jeszcze dokładniej dzięki technologii komputerowej.

 

Ukazany na rzeźbie mężczyzna ma złamany nos, „ucho zapaśnika” oraz kilka szram, co dowodzi że spędził na ringu wiele walk. „Świeże” wciąż krwawiące rany sugerują, że pięściarz został przedstawiony tuż po walce.

Rzeźba powstała przy pomocy metody wosku traconego i składa się z połączonych ze sobą ośmiu kawałków. Posąg odnaleziono w Rzymie, na Kwirynale,  w roku 1885.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!