Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odnaleziono maskę teatralną z okresu wczesno-rzymskiego


Maska teatralna z okresu rzymskiego

W południowo-wschodniej Turcji, w mieście Aydin archeolodzy wydobyli drogocenne artefakty z zamkniętej komnaty. Znaleziska datowane są na ponad 2000 lat, czyli z okresu wczesnych podbojów Rzymian.

W komnacie odkryto trzy sarkofagi o prostokątnym kształcie. Obok ciał znajdowały się liczne przedmioty, które były darami dla zmarłych. Do tej porty naukowcom udało się wydobyć 37 artefaktów, a w tym maskę teatralną wykonaną z wypalanej gliny. Specjaliści podejrzewają, że jeden ze zmarłych miał zainteresowania lub był zaangażowany w teatr.

Wszystkie znaleziska mają zostać wystawione na widok publiczny w Muzeum Archeologicznym w Aydın.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!