Odkryto ślady kociej łapy


Odkryto ślady kociej łapy

Naukowcy odkryli ślady kociej łapy na rzymskiej dachówce z I wieku n.e. Do odkrycia doszło we wschodniej Anglii, w trakcie prac budowlanych prowadzonych pod nową drogę.

Większość domostw w tamtym regionie wykonana była w czasach antycznych z drewna lub strzechy. Były jednak także budowle bogatych Rzymian, w których dominowały dachówki.

Skąd jednak ślady na dachówce? Naukowcy podejrzewają, że kot – dziki lub udomowiony – chodził zapewne po świeżo wykonanych dachówkach, które wysychały na powietrzu, zanim trafiły do pieca. W regionie natrafiono także na ślady innych zwierząt, m.in. jelenia i psa.

Źródła wykorzystane

Zostań Patronem IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!