Odkryto rzymski port w Egipcie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski

Zespół egipskich archeologów natrafił na pozostałości po antycznym porcie w Tell Abu Saifi – 3 km na wschód od Kanału Sueskiego. Zachowane ruiny były niegdyś stocznią dla łodzi i statków.

Jak stwierdzili naukowcy ruiny datowany są na czasy ptolemejskie i rzymskie. Miejsce, w którym dokonano odkrycia było niegdyś rzymskim miastem Sila.

Pozostałości budowli ukazują dwa suche doki z prostokątnym budynkiem pomiędzy nimi. Większy dok znajduje się na wschodzie, który otoczony był szerokim na 6 metrów murem. Tam też miała miejsca naprawa i konserwacja jednostek pływających.

Natrafiono także na pozostałości rozłożonych belek drewnianych, w zorganizowanych warstwach. Wskazują one, że prawdopodobnie miały zostać użyte do naprawy łodzi.

Inne znaleziska to rybie ości oraz ceramika.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

kontakt@imperiumromanum.edu.pl | RSS | #imperiumromanum

Mobile ON