Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii


Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii

W trakcie prowadzonych prac budowlanych pod nowe osiedle mieszkaniowe w Poulton (północna Anglia), odkryto rzymski ośrodek.

Jak twierdzą naukowcy, ślady w ziemi (po drewnianych palach tworzących bazę budynku) są dowodem na istnienie rzymskiego ośrodka w tym miejscu, który datowany może być na I wiek n.e. Podobne odkrycie dokonano w 2008 roku.

Pozostałości oraz zachowana ceramika należały do domu o okrągłej konstrukcji. W jednym z takich domostw mogło przebywać od 30 do 40 osób. Nie zachowały się elementy drewniane, gdyż materiały organiczne po prostu zgniły. Pozostały jedynie ślady w ziemi.

Obecnie trwają dyskusje oraz protesty przeciwko wznawianiu prac budowlanych.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!