Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odkryto rzymską willę w Cambridge


Odkryto rzymską willę w Cambridge

Naukowcy natrafili w Cambridge na pozostałości rzymskiej willi. Już wcześniej nowy dystrykt Eddington ujawnił badaczom dwa prehistoryczne monumenty pogrzebowe, rzymski ośrodek, cmentarzyska, drogi. Nikt jednak nie spodziewał się dalszych odkryć.

Poza pozostałościami budowli natrafiono na fragmenty zdobionych szklanych naczyń, płytki oraz około 500 kawałków szkła zdobionego w różnych kolorach (żółtym, białym), użytych do ułożenia mozaiki.

Archeolodzy jasno twierdzą, że odkrycie jest znaczące dla tego obszaru. Pozwoliło ono naukowcom jasno określić, jak duże znaczenie dla Rzymian miało to miejsce. Wcześniej odkryto w regionie jedynie kilka porozrzucanych gospodarstw rolnych. Obecność willi potwierdza, że całość stanowiła jeden większy ośrodek.

Dalsze prace wykopaliskowe mają zacząć się w listopadzie.

Kawałki ceramiki rzymskiej z willi w Cambridge

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!