Odkryto rzymską świątynię w Italii przy pomocy radaru


Ancient Roman temple the size of St Paul's Cathedral discovered in Italy

Naukowcy przy użyciu radaru natrafili na pozostałości rzymskiej świątyni w środkowej Italii. Do odkrycia doszło w Falerii Novi, opuszczonym mieście znajdującym się około 50 km od Rzymu.

Świątynia posiadała rzędy kolumn i obejmowała powierzchnię 120 metrów długości i 60 metrów szerokości. Obiekt znajdował się w południowej Etrurii.

Falerii Novi powstało po stłumieniu rebelii plemienia Falisci w 241 roku p.n.e., jako rzymska kolonia. Prace wykopaliskowe w mieście zaczęły się się w latach 90 XX wieku. Specjalistyczne badania dowiodły, że na terenie kolonii znajdowały się sklepy, magazyny, rynek, świątynie, teatr czy forum.

Naukowcy obszar wykopalisk przebadali radarem przyczepionym do quada.

Źródła wykorzystane

Zostań Patronem IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!