Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odkryto rzymską perfumerię w Hiszpanii


Odkryty szkielet 25-letniej Wizygotki

W Hiszpanii odkryto rzymską perfumerię i wizygockie miejsce pochówku – natrafiono na szkielet 25-letniej wizygockiej kobiety (z III-VIII wieku).

Do odkrycia doszło w Plaza de Manises, we wschodniej części Walencji. Na miejscu odkrycia znajdowały się pozostałości rzymskich kamiennych struktur oraz liczne szklane naczynia (fiolki, butelki), co sugeruje że naukowcy natrafili na antyczną perfumerię.

Naukowcy w dalszym ciągu prowadzą badania, by ocenić czy na miejscu na nie znajdują się pozostałości po większym cmentarzysku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!