Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odkryto rzymską osadę w środkowej Anglii


Odkryto rzymską osadę w środkowej Anglii, w okolicach miasta Rugby. Do odkrycia doszło w trakcie prac przygotowawczych pod budowę nowego osiedla.

W czasie wykopalisk natrafiono na liczne artefakty liczące 2000 lat. Poza znaleziskami z Epoki Brązu, natrafiono także na dół z pozostałościami rzymskimi, datowanymi na okres od V wieku p.n.e. do 43 roku n.e. Znaleziono m.in. wyroby ceramiczne.

W osadzie odkryto także piece, w których zapewne produkowano ceramikę wykonaną w stylu „belgijskim”. Odkryte przedmioty są obecnie poddane badaniom ekspertów.

hillmorton_pot

Osada była nie znana przez wieki. Pierwsza aktywność ludzka na tych ziemiach to czasy Epoki Brązu. Najwyższa aktywność jednak, według naukowcy, to Epoka Żelaza i wpływy rzymskie.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!