Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odkryto rzadką złotą monetę w Izraelu


Izraelska złota moneta

Turysta we wschodniej Galilei odkrył antyczną złotą monetę. Znalezisko zauważył w trawie w miejscu prowadzonych wykopalisk i natychmiast poinformował odpowiednie służby.

Jak się okazało monetę wybito w 107 roku n.e. w Rzymie. Znalezisko jest naprawdę unikalne. Na rewersie znajdują się symbole rzymskich legionów oraz imię ówczesnego władcy Trajana. Moneta z pewnością była jedną z wielu wybitych w tym czasie i miała podkreślić wielkość cesarza.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!