Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Odkryto pozostałości rzymskiej osady i cmentarzyska w Anglii


Odkryto pozostałości rzymskiej osady i cmentarzyska w Anglii

Naukowcy odkryli pozostałości po rzymskiej osadzie i miejscach pochówku na ziemiach angielskiej wsi Fenstanton,  w hrabstwie Cambridgeshire.

Badacze natrafili na dwa cmentarzyska i kilka „samotnych” grobów liczących nawet ponad 20 ciał. Co więcej, odkryto ponad 100 kg ceramiki i kości zwierzęcych oraz bransoletek, szpilek do włosów, broszek, ponad 200 monet i 11 kg muszli małż.

Archeolodzy dokopali się także do pozostałości po studniach, co dowodzi, że w miejscu tym znajdował się niegdyś ośrodek miejski.

Odkryta rzymska ceramika w Anglii

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!