Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto etruski grób na Korsyce


Odkryto etruski grób na Korsyce
Odkryto etruski grób na Korsyce | Zdjęcie: Denis Glicksman, Inrap

Na Korsyce odkryto etruski grób z IV wieku p.n.e. Do odkrycia doszło w miejscowości Aleria, na wschodnim wybrzeżu wyspy.

Grób znajduje się na terenie dużego antycznego cmentarzyska. Naukowcy natrafili m.in. na liczne fragmenty ceramiki, obiekt podobny do lusterka czy pozostałości mebli. Prawdopodobnie pochowano tutaj osobę z wyższych warstw społecznych.

Archeolodzy uważają, że to odkrycie być może pomoże poznać proces upadku etruskich miast i ich przejmowania przez Rzymian do I wieku p.n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów