Odkryto antyczne monety w szufladzie biurka w Anglii


Odkryto antyczne monety w szufladzie biurka w Anglii

W hrabstwie Kent (wschodnia Anglia) natrafiono na niecodzienne znalezisko – niezwykle wyjątkowe i rzadkie monety z antycznej Grecji i Rzymu. Niektóre obiekty liczą niemal 2500 lat. 

Do odkrycia doszło w Scotney Castle – należącym do National Trust – w jednej z szuflad biurka. Nikt nie wiedział, że skarb się tam znajdował, i tylko dzięki wolontariuszowi szukającemu fotografii, udało się dokonać odkrycia.

Podejrzewa się, że unikalny skarb liczący 186 monet był gromadzony przez kolekcjonera antyków – Edwarda Husseya III i jego syna Edwy w XIX wieku. Wydaje się, że wszyscy zapomnieli o tych unikalnych obiektach, które zamknięto w szafce biurka.

Większość znalezisk pochodzi z późnego II p.n.e. – IV wieku n.e. Najciekawszym z pewnością jest grecka moneta ukazująca żółwia morskiego, święte zwierzę Afrodyty – z pomiędzy 600-550 roku p.n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!