Odkryto 22 rzymskie szkielety w Anglii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski

W Lincoln (północna Anglia) archeolodzy natrafili na 22 szkielety z czasów rzymskich. Dwa z nich nie posiadają głów.

Pozostałości należą do mężczyzn, kobiet i dzieci oraz znajdują się na byłym rzymskim cmentarzysku w ówczesnej miejscowości Lindum Colonia. Cmentatrz znajdował się poza murami miasta, gdyż zakazywano chowania zmarłych w mieście.

Wspomniane dwa szkielety, które nie mają czaszek, należały do osób którym ścięto głowy – zapewne, aby odpędzić złe duchy. Być może ciała należały do kryminalistów.

Naukowcy planują zabezpieczyć szczątki ludzki i przewieźć do laboratorium, aby tam określić wiek, płeć, przyczyny śmierci i dietę.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!