Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Niesamowita rekonstrukcja Ara Pacis


Ara Pacis Augustae

Członkowie zespołu „Altair4 Multimedia” cyfrowo odtworzyli wygląd Ara Pacis – „ołtarzu Pokoju”, którego budowę zlecił senat z okazji powrotu Oktawiana Augusta do Rzymu, w roku 13 p.n.e.

Ara Pacis Augustae został poświęcony rzymskiemu bóstwu pokoju – Pax (odpowiednik greckiej Eirene).

W rekonstrukcji „Ołtarz Pokoju” znajduje się w północno-wschodnim rogu Pola Marsowego (obecnie budowla jest schowana pod dachem Museo dell’Ara Pacis)Piękne zdobienia i rzeźbienia zostały pokolorowane co pozwala nam przekonać się, jak pięknym dziełem był Ara Pacis w czasach rzymskich.

Zachodnia i wschodnia część budowli ukazuje sceny z rzymskiej mitologii, w tym rzymską wojowniczkę boginię (bellatrix) – zapewne Romę – siedzącą na stosie broni. Obok niej siedzi inna bogini, zapewne Pax.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!