Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Nadchodzi „Gladiator 2” – sequel słynnego przeboju kinowego


Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator

Przez lata rozważano kontynuowanie przeboju kinowego z roku 2000 – „Gladiatora” – w którym to główną rolę zagrał Russel Crowe. Historia zniewolonego generała rzymskiego, który o swoje życie musi walczyć na arenie, poruszyła wielu i z pewnością zostanie zapamiętana na długo. Olbrzymi sukces filmu zachęcał do kontynuowania opowieści.

Za sequel „Gladiatora” odpowiadać będzie wytwórnia filmowa Paramount Pictures, a reżyserem ponownie zostanie Ridley Scott, co budzi nadzieję na naprawdę dobre kino. Jeszcze w 2017 roku sam reżyser zapowiadał ożywienie generała Maximusa.

Jednak jak sugeruje najnowsze źródło informacji – portal Deadline – w tej części głównym bohaterem ma zostać Lucjusz, który w pierwszej części zapamiętany został jako syn Lucylli, kochanki Maximusa oraz siostrzeniec cesarza Kommodusa. Już dojrzały Lucjusz ma ponoć postępować w zgodzie z wartościami wyznawanymi przez Maximusa, a nawet może się okazać być synem Maximusa.

Lucjusz w filmie Gladiator

Warto nadmienić, że z perspektywy historii Lucjusz w rzeczywistości był synem Lucylli – córki Marka Aureliusza i brata Kommodusa – oraz Lucjusza Werusa. Jednak chłopiec miał umrzeć w młodym wieku lub nawet w trakcie narodzin. Fikcja jednak nie jest niczym nowym w filmach Ridley’a Scotta. „Gladiator” z 2000 roku też posiadał wiele ubarwień.

Za scenariusz kolejnej części filmu odpowiadać będzie Peter Craig, który stworzył fabułę w filmie „Miasta złodziei” i „Igrzyska śmierci”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!