Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Miejsce śmierci Cezara zostanie otwarte dla turystów


Miejsce śmierci Cezara zostanie otwarte dla turystów

Plac Largo Argentina w Rzymie był dotychczas widoczny dla osób spacerujących z wyższego poziomu ulicy; niemożliwym jednak było podejście na bliższą odległość i podziwianie ruin. Brak swobodnego dostępu do placu dla ludzi spowodował, że znalazły tutaj schronienie bezdomne koty, które utworzyły pokaźną kolonię.

W ostatnich dniach burmistrz miasta Rzym – Virginia Raggi – zadeklarowała, że do późnego 2021 roku przez plac z ruinami poprowadzone zostaną dodatkowe chodniki. W ten sposób turyści będą mogli przyjrzeć się bliżej monumentom antycznym.

Co istotne, tzw. Largo Argentina jest to miejsce w którym znajdują się pozostałości czterech świątyń rzymskich oraz fragment portyku Teatru Pompejusza, gdzie w roku 44 p.n.e. spiskowcy zamordowali Cezara.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!