W Londynie odkryto rzymski sarkofag


W Londynie odkryto rzymski sarkofag

Na Swan Street, w Londynie (Anglia), natrafiono na rzymski sarkofag. Do odkrycia doszło w trakcie prac budowlanych prowadzonych pod 64 nowe domy.

Co ciekawe, po wstępnej ocenie, naukowcy uznali, że grób został w przeszłości otwarty i obrabowany. Wydaje się jednak, że łupem złodziei padły jedynie ceny przedmioty, a ciało wciąż jest obecne w kamiennym sarkofagu.

Dzielnica Southwark jest znana z tego typu znalezisk, co dowodzi że niegdyś znajdował się tutaj rozległy rzymski obszar cmentarny.

Źródła wykorzystane

Zostań Patronem IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!