Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

W Hiszpanii sztorm odkrył pozostałości rzymskiego akweduktu


W Hiszpanii sztorm odkrył pozostałości rzymskiego akweduktu

W hiszpańskim mieście Kadyks (Hiszpania) doszło do przypadkowego odkrycia. Po sztormie, jaki przeszedł przez lokalną plażę Cortadura, mieszkańcy natrafili na pozostałości po rzymskim akwedukcie oraz kamiennej drodze.

Mieszkańcy zaraz po odkryciu rozpoczęli własne „wykopaliska”. Jednak na wieść o odkryciu władze miasta delegowały odpowiednie służby do oceny artefaktów. Jednym ze znalezisk są fragmenty drogi, która pochodzi z XVI lub XVII wieku. Ponadto sztorm wydobył pozostałości akweduktu w Gades (łacińska nazwa miasta), który datowany jest na I wiek n.e. Dwa fragmenty budowli są wciąż połączone ze sobą zaprawą.

Akwedukt w Gades wynosił około 75 km długości i wodę pobierał ze źródła Tempul w San José del Valle. Uważa się, że ten wodociąg był jednym z największych osiągnięć inżynierii wodnej Rzymian w Hiszpanii.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!