Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów


Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów

Po raz pierwszy od dekad, władze Koloseum otwierają górny poziom amfiteatru – pod procesie renowacji – dla turystów. Wstęp będzie możliwy jedynie na zorganizowanych wycieczkach.

W czasach antycznych czwarty i piąty poziom Koloseum był „obsiadywany” przez niższe warstwy społeczne z racji na odległość od areny. Obecnie turyści mogą przejść się po najwyższych poziomach amfiteatru (które poprzednio były dostępne 40 lat temu) i podziwiać panoramę miasta.

Od zeszłej środy odwiedzający zabytek mogą odwiedzić część Koloseum na wysokości 40 metrów oraz połączony z monumentem korytarz, w którym zachowały się ślady po sześciu toaletach.


Cena biletu za wejście na górne poziomy Koloseum to 9 dolarów; wcześniej wymagana jest rezerwacja. Wycieczka odbywa się w grupach 25-osobowych, oprowadzanych przez przewodnika.

Na koniec warto nadmienić, że wszelkie prace renowacyjne są prowadzone dzięki wsparciu finansowemu (kilka milionów euro) udzielonemu przez producenta butów, firmę Tod’s. W planach jest budowa nowego centrum dla turystów, renowacje podziemnych konstrukcji, gdzie przetrzymywano zwierzęta i więźniów oraz odbudowa areny, tak aby w przyszłości mogły się tutaj odbywać koncerty i rekonstrukcje historyczne.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!