Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich


Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich

Antyczny Korynt był jednym z najpotężniejszych miast greckich, które osiągnęło w V wieku p.n.e. liczbę 90 tysięcy mieszkańców. W II wieku n.e. miasto w dalszym ciągu wspaniale prosperowało, czego dowodzi stworzona animacja.

Rekonstrukcja ukazuje nam centralną część Agory, świątynię Apolla, teatr, hipodrom, gimnazjon, świątynię Asklepiosa i amfiteatr. Korynt strzegł przesmyku między Grecją a Peloponezem, co tylko pozwalało mu się wzbogacać i stanowić ważny punkt handlowy.

Do naszych czasów zachowało się wiele fragmentów budowli z czasów rzymskich (I wiek n.e.), a w tym pozostałości po wielkim forum, świątynia Oktawii, termy czy wspomniana świątynia Asklepiosa. Na terenie miasta natrafiono także na liczne dobrze zachowane mozaiki (głównie ukazujące Dionizosa), greckie i rzymskie popiersia (w tym okazała kolekcja rzymskich władców) czy przykłady greckiej ceramiki.

Źródła wykorzystane

Zostań Patronem IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!