Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Archeolodzy natrafili na 3 szkielety z czasów rzymskich w Lincoln


Archeolodzy natrafili na 3 szkielety z czasów rzymskich w Lincoln

Archeolodzy natrafili na 3 szkielety z czasów rzymskich w Lincoln (północno-wschodnia część Anglii), w miejscu gdzie mają powstać mieszkania studenckie.

Co ciekawe, w roku 2015 w pobliskim miejscu odkryto 23 szkielety rzymskie. Naukowcy uważają, że najnowsze znalezisko jest częścią tego sprzed 3 lat.

W jednym z grobów znajdował się, pochodzący z końca IV wieku n.r., dzbanek który zapewne był wypełniony napojem, który miał posłużyć zmarłemu w drodze po śmierci. Według badaczy wszystkie pozostałości kostne należały do mężczyzn. Dwa pozostałe ciała pochowano w stylu chrześcijańskim, tzn. bez żadnych dodatkowych artefaktów.

Zgodnie z przekazami archeologów w Lincoln znane są cztery rzymskie cmentarzyska.

 

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!