Antiquipop

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski

Antiquipop to stowarzyszenie, które powstało w Lyonie w 2015 roku w celu promocji coraz bardziej elitarnej kultury klasycznej oraz badania jej obecności we współczesnej kulturze masowej.

Co roku w kilku miastach Francji organizowane są tematyczne konferencje i odbywają się wydarzenia popularyzujące szeroko rozumiany Antyk wśród nowych odbiorców. Okazuje się, że recepcja Antyku już od dawna nie ogranicza się do czytania Iliady. Z czasów starożytnych czerpią twórcy popkultury w zakresie filmu, muzyki, czy mody, a akcenty starożytne obecne są w reklamach luksusowych produktów, grach komputerowych i teledyskach gwiazd muzyki.

Promocyjne video ukazuje ciekawy zbiór fragmentów dzieł i zapożyczeń kultury masowej w zakresie starożytności z tematem muzycznym serialu RZYM w tle.


Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

kontakt@imperiumromanum.edu.pl | RSS | #imperiumromanum

Mobile OFF