Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkrycia i nowości w Rzymie


Wszelkie najnowsze informacje o odkryciach ze świata antycznych Rzymian. Zachęcam do podsyłania wszelkich nowości oraz wskazywania ewentualnych poprawek lub nieścisłości. Staram się wyszukiwać materiały wszędzie, ale wiadomym jest, że nie wszystko zostanie przeze mnie zauważone.

W Polsce dokonano nieprawdopodobnego odkrycia

W okolicach Hrubieszowa (wschodnia Polska) dokonano niesamowitego odkrycia. W ziemi na polu natrafiono na niesamowity skarb, który liczy 1753 srebrnych rzymskich monet (denarów), datowanych na I-II wiek n.e. Na monetach znajdują się wizerunki cesarzy od Nerwy (96-98 n.e.) po Septymiusza Sewera (193-211 n.e.). (więcej…)

Skarb Wandalów uciekających przed Gotami w Muzeum w Hrubieszowie

Wirtualna wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Tarencie

Ministero per i Beni e le Attivita Culturali – włoski odpowiednik Ministerstwa Dziedzictwa Kulturowego – prezentuje video promocyjne i jednocześnie wirtualną mini wizytę w jednym z najwspanialszych muzeów we Włoszech – w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Tarencie, nazywanym MARTA. (więcej…)

Wirtualna wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Tarencie

Wirtualne zwiedzanie Luwru

Wiele muzeów oferuje wirtualne zwiedzanie swych galerii, w ten sposób możemy zatem podziwiać wybrane dzieła konkretnej kolekcji. W załączeniu link do arcydzieł Działu Starożytności w Luwrze. (więcej…)

Piramida w Luwrze

Odkryto ślady po winogronach i pszenicy na Sri Lance

Cejlon – duża wyspa znajdująca przy Indiach – znajduje się w granicach Sri Lanki. Co ciekawe, w 2018 roku badacze natrafili na ziarna pszenicy (datowane na i-II wiek n.e.) i pestki winogron (VII-VIII n.e.) w Mantai (północna Sri Lanka). Ani winogrona, ani zboże nie jest w stanie wyrosnąć w takim klimacie. (więcej…)

Odkryto ślady po winogronach i pszenicy na Sri Lance

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów