Zostań Patronem!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem.

Na czym polega patronat?

Skąd to wszystko?

Od ponad 10 lat portal IMPERIUM ROMANUM istnieje i rozwija się tylko i wyłącznie po to, aby wiedza o historii antycznego Rzymu mogła być dostępna dla wszystkich. Dostęp do bazy artykułów jest całkowicie darmowy i nigdy nie pozwolę sobie, by od Czytelników były pobierane opłaty. Poświęcam mnóstwo czasu, aby wiedza była przekazywana przystępnie, a Czytelnicy byli usatysfakcjonowani.

Tworzenie witryny oraz antyczny Rzym są moją prawdziwą pasją, którą staram się realizować w wolnym czasie. Dlatego ciągle rozwijam artykuły, uzupełniając je o treści, i piszę nowe. W chwili obecnej w bazie znajduje się ponad 2000 artykułów. IMPERIUM ROMANUM jest dzięki temu największą polską witryną poświęconą starożytnemu Rzymowi! Budując tę stronę marzyłem o stworzeniu kompendium wiedzy o historii Rzymu i jego udostępnieniu wszelkim osobom zainteresowanym. Z zasobów strony korzystają uczniowie, studenci, pasjonaci, a także osoby naukowo związane z historią. Jest to dla mnie wielki powód do dumy, kiedy treści z IMPERIUM ROMANUM pomagają zdać klasówkę, napisać pracę czy też poszerzyć czyjąś wiedzę.

Codziennie aktualizuję bazę danych strony, wprowadzam poprawki oraz „podrzucam” ciekawostki, cytaty czy przypominam,  co miało miejsce tego dnia w Rzymie. Jak tylko dowiem się o jakimś odkryciu lub nowości ze świata antycznego Rzymu, udostępniam informację na stronie oraz poprzez kanały społecznościowe.

Zapytacie mnie dlaczego to wszystko robię? Dlaczego dzień w dzień publikuję nowe wpisy na social media? Dlaczego piszę o najnowszych odkryciach ze świata Rzymian – do tego najczęściej jako pierwsze polskie źródło informacji? Dlaczego tworzę nowe artykuły i content?

Odpowiedź jest prosta – robię to bo to kocham i historia antycznego Rzymu stała się dla mnie prawdziwą pasją, którą staram się zarażać innych.

Początkowo IMPERIUM ROMANUM było jedynie pasją. Jednak teraz wierzę w to, że prowadzenie portalu stało się dla mnie czymś większym – misją,  którą realizuję codziennie, poświęcając na to każdą wolną chwilę w życiu prywatnym. Praca nad poszerzaniem materiałów, dbanie o content,  sferę social media, marketing oraz wprowadzanie poprawek programistycznych wymagają z mojej strony ogromnego poświęcenia. Co więcej, z prowadzeniem tak dużego portalu związane są liczne koszty: serwer, domena, aktualizacja wtyczek, licencje do programów pozwalających usprawnić działanie portalu czy wynajęcie programistów do poprawiania kodu strony. Duży portal, aby skutecznie działał wymaga dużych nakładów finansowych.

Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, a ciągłe dofinansowanie z patronatu pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji,  maksymalnie usprawnić stronę oraz przedstawiać Wam w dalszym ciągu, codziennie, świat antycznych Rzymian.

Dziękuję,

Jakub Jasiński właściciel portalu IMPERIUM ROMANUM

Zostań patronem IMPERIUM ROMANUM!