Kontakt

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski

Autorem witryny jest Jakub Jasiński alias Cosiek.

Jeżeli masz jakieś pytania, propozycje do poprawy strony lub inne sprawy napisz: kontakt@imperiumromanum.edu.pl.

Najnowsze wpisy na stronie można śledzić także za pośrednictwem RSS.

Publikacja tekstu z IMPERIUM ROMANUM na stronie internetowej lub w gazecie możliwa jest jedynie za zgodą Autora i z zastrzeżeniem umieszczenia źródła wraz z odnośnikiem do strony!

IMPERIUM ROMANUM (treść i kod strony) jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Kopiowanie materiałów jest możliwe w celach niekomercyjnych. Ponadto zastrzegam każdorazowo podanie źródła.

Portal wpisany został do rejestru dzienników i czasopism prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy pod poz. Pr 20206.

Skąd pomysł?


Zaczęło się to jeszcze w czasach gimnazjalnych, kiedy historia była już przedstawiana w szerszym zakresie. Moją największą uwagę na lekcji zwróciły rzymskie legiony oraz sposób ich walki. I właśnie od tego się zaczęło.

Stopniowo rozpocząłem zgłębianie wiedzy z zakresu spraw wojskowych starożytnego Rzymu, co z czasem przerodziło się w prawdziwą pasję, nie tylko wojskową. Informacje z Internetu były regularnie uzupełniane o wiedzę książkową. I kiedy okazało się, że w Internecie nie ma praktycznie ani jednej polskiej strony traktującej o antycznym Rzymie naszła mnie idea stworzenia własnego portalu. Początki były trudne, głównie z powodu mojej słabej wiedzy z zakresu HTML i CSS. Nad IMPERIUM ROMANUM pracuję od 2004 roku i oprócz samej bazy wiedzy udoskonalam także sferę wizualną witryny. Liczę, że w przyszłości uda mi się stworzyć naprawdę ogromny zbiór wiedzy o starożytnym Rzymie.

Historia portalu

Strona istnieje od 2004 roku. Przez cały czas istnienia portal się wielokrotnie przeobrażał. Chcesz się dowiedzieć jak się rozwijał portal i jak wyglądały jego wcześniejsze odsłony? (szczegóły)

Nagrody

W czasie swojego istnienia strona IMPERIUM ROMANUM otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Są one dowodem na to, że wysiłki nie idą na marne. (szczegóły)

Wesprzyj

Liczę także na Twoją pomoc w rozwoju portalu IMPERIUM ROMANUM. Jeśli chcesz opublikować pracę historyczną, dostrzegłeś błąd lub chciałbyś wesprzeć finansowo stronę to wejdź w link obok. (szczegóły)

Gratias ago


W tym miejscu chciałem podziękować osobom, które udzielały mi różnorodnego wsparcia przy inicjatywie IMPERIUM ROMANUM:

 • Mirosław Grudzień
  Za korekty merytoryczne i stylistyczne tekstów oraz podsyłanie ciekawych artykułów związanych z historią antycznego Rzymu.
 • Paweł Fiedorowicz
  Za tłumaczenie treści na język angielski.
 • Alan Bednarczyk
  Za fachowe tłumaczenie treści na język angielski.
 • Kimberly Sas
  Za fachowe tłumaczenie treści na język angielski.
 • Marcin Bąk
  Za wsparcie i poszerzanie wiedzy na IMPERIUM ROMANUM poprzez publikowanie artykułów o słynnych bitwach starożytnego Rzymu i nie tylko.
 • Grzegorz Konieczny
  Za wsparcie techniczne, optymalizację i dodanie nowych funkcjonalności na portalu.
 • Bartosz Jaklik
  Za ogromne wsparcie merytoryczne portalu pod postacią licznych artykułów wzbogacających treść strony.
 • Michał Jasiński
  Przyjacielowi, za motywację do pracy i wielokrotne podkreślanie, że projekt IMPERIUM ROMANUM jest moim największym osiągnięciem życiowym oraz liczne teksty.
 • Krzysztof Pawlak
  Za pomoc przy sferze marketingowej i innowacyjnej, która była oraz jest nieoceniona.
 • Violetta Fułat-Światowska
  Za wsparcie merytoryczne, liczne prace i artykuły.
 • SKYPROJECT a zwłaszcza Pan Zbigniew Klebba
  Za nieocenioną pomoc przy przerzuceniu portalu na system WORDPRESS, fachową pomoc techniczną i rady co do rozwoju witryny.
 • Mateusz Kuziela
  Za ogromne wsparcie w redagowaniu tekstów publikowanych na łamach IMPERIUM ROMANUM oraz korektę błędów językowych i stylistycznych.
 • Iza Henning
  Za poszerzanie zbioru ciekawostek ze świata antycznego Rzymu i ogólnie bardzo duże wsparcie dla IMPERIUM ROMANUM.
 • Mariusz Poręba
  Za pomoc w uzupełnianiu treści, korekcji oraz rozbudowywaniu ciekawostek ze świata antycznych Rzymian.
 • Gajusz Juliusz Krisbaum
  Za pomoc w korekcie zagadnień, fachowym wsparciu portalu pod postacią licznych artykułów i ogólną aktywność na portalu.
 • Explore
  Dzięki jego licznym artykułom udało się wzbogacić zasoby na IMPERIUM ROMANUM.
 • Cezary Wyszyński (Kakaj) aka Cacaius Rebus Asellio
  Ekspert ds. wojska rzymskiego, dzięki którego pomocy udało się zweryfikować i wzbogacić treść strony w zakresie wojskowości.
 • RAPAXXI
  Ekspert od wojskowości rzymskiej i wielu innych tematów. Wiele informacji jest właśnie jego zasługą.
 • GRAMMATICVS
  Za wszelką pomoc przy redakcji, poprawianiu i usprawnianiu treści, uzupełnianiu dat i brakujących informacji.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!