Sycylia rzymska

Pierwsza prowincja rzymska, zdobyta na Kartaginie, po wygranej w I wojnie punnickiej. Terytorium rzymskim stała się w 241 roku p.n.e. Początkowo Rzymowi przypadła wyspa, z wyjątkiem jednego, ale ważnego miasta, jakim niewątpliwie były Syrakuzy, które dopiero w 201 roku p.n.e. wcielono do prowincji Sycylia.

Początkowo Sycylię zamieszkiwali Grecy i Kartagińczycy nieustannie tocząc ze sobą boje. Duże znaczenie na wyspie przypadło także urzędującym w Syrakuzach tyranom.
Ziemie sycylijskie były nadzwyczaj bogate w pola uprawne, które dostarczały sporych zasobów pszenicy, kukurydzy. Wyspa była bogata także i w piękne lasy, lecz rabunkowa polityka Rzymian, przysłużyła się jedynie, do poświęcenia tych zasobów na budowę floty i innych zabudowań.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

kontakt@imperiumromanum.edu.pl | RSS | #imperiumromanum

Mobile ON