Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Wielki Ołtarz Antoninów


Wielki Ołtarz Antoninów

Tak zwany Wielki Ołtarz Antoninów został znaleziony w Efezie i datowany jest na około 169 rok n.e. Obiekt jest pomnikiem z reliefem, na którym widzimy Marka Aureliusza w 17 roku życia. Obok niego stoi Antoninus Pius z młodym Lucjuszem Werusem; dalej Hadrian.

Pomnik pokazuje długoterminowy plan dynastyczny opracowany przez Hadriana: cesarz adoptował szanowanego senatora Antoninusa Piusa, który z kolei uznał za synów: Marka Aureliusza i Lucjusza Werusa. Artefakt znajduje się obecnie w Wiedniu (Austria).

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!