Stadion Domicjana – kiedyś i teraz

Grafika wspaniale ilustruje jak wygląda obecnie miejsce, w którym niegdyś znajdował się wielki stadion Domicjana w Rzymie.

Stadion powstał około roku 80 n.e. za panowania cesarza Domicjana i miał wymiary 54 na 276 metrów. Powstał z rozkazu cesarza dla ludu Rzymu. Na jego arenie odbywały się zawody atletyczne typu greckiego. W miejscu stadionu powstał plac Piazza Navona, dzięki któremu jesteśmy w stanie wyobrazić sobie kształt i wielkość stadionu sportowego Domicjana.

Źródła wykorzystane

  • John H. Humphrey, Roman Circuses: Arenas for Chariot Racing, 1986

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

kontakt@imperiumromanum.edu.pl | RSS | #imperiumromanum

Mobile OFF