Śmierć Marka Celiusza

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski

Marek Celiusz podczas wojny domowej Cezara z Pompejuszem sprzymierzył się z tym pierwszym. Za swoje zasługi został nagrodzony urzędem pretora.

Podczas sprawowania go opracował projekt ustawy umarzającej długi obywateli, która została odrzucona przez senat. Rozgoryczony Celiusz w zemście dołączył do rebelii przeciwko Cezarowi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w rebelii tej brał udział również Tytus Anniusz Milo. Ostatecznie Celiusz zginął podczas walk. Tak zakończyły się jego burzliwe dzieje.

Autor: Kacper Walczak

Źródła wykorzystane

  • Kasjusz Dion, Rzymska Historia
  • Steven Saylor, Rzut Wenus

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Portal IMPERIUM ROMANUM istnieje od 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Stronę wielokrotnie przerabiałem graficznie, aby maksymalnie dopasować nawigację do potrzeb internautów. Myślę, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Od samych początków, na stronie głównej, znajdowała się moja własna myśl – według mnie znakomita: Na chwałę Cezara i Ludu Rzymskiego pójdź drogą zwycięstwa, drogą wielkiego Imperium! I to nią się kieruję przy tworzeniu strony.

kontakt@imperiumromanum.edu.pl | RSS | #imperiumromanum

Mobile OFF