Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Śmierć Marka Celiusza


Próba ukrócenia wykroczeń namiestników

Marek Celiusz podczas wojny domowej Cezara z Pompejuszem sprzymierzył się z tym pierwszym. Za swoje zasługi został nagrodzony urzędem pretora.

Podczas sprawowania go opracował projekt ustawy umarzającej długi obywateli, która została odrzucona przez senat. Rozgoryczony Celiusz w zemście dołączył do rebelii przeciwko Cezarowi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w rebelii tej brał udział również Tytus Anniusz Milo. Ostatecznie Celiusz zginął podczas walk. Tak zakończyły się jego burzliwe dzieje.

Autor: Kacper Walczak

Źródła wykorzystane

  • Kasjusz Dion, Rzymska Historia
  • Steven Saylor, Rzut Wenus

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów