Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Rzymska ozdoba ścienna ukazująca Wenus zakładającą sandał


Rzymska ozdoba ścienna ukazująca Wenus zakładającą sandała

Rzymska ozdoba ścienna ukazująca Wenus zakładającą sandał. Obiekt znaleziony w Pompejach; obecnie znajduje się w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Neapolu.

Obiekt naścienny wykonany został za pomocą metody opus sectile,  która polegała na wycinaniu materiałów (np. marmuru, szkła, masy perłowej), a następnie inkrustowaniu nimi powierzchni. W przeciwieństwie do zwykłych mozaik, ta metoda zakładała używanie większych kawałków materiału.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!