Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzeźby Igora Mitoraja w Pompejach


Rzeźby Igora Mitoraja w Pompejach

W Pompejach od 2016 roku można podziwiać rzeźby polskiego rzeźbiarza Igora Mitoraja, który zmarł w 2014 roku. Artysta przez wiele lat mieszkał i pracował w Toskanii.

Rzeźby z brązu, inspirowane są sztuką antyczną. Polski rzeźbiarz interpretował dzieła artystów ze starożytnej Grecji i Rzymu, nawiązywał do mitów – stąd tytuły jego rzeźb, m.in. Ikar, Ikaria, Eros. Postaci, które jednak ukazywał były zniekształcone, zranione, z pustymi oczodołami. Rzeźbiarz twierdził, że odwołanie do mitów jest tylko wskazówką dla publiczności.

Po dziś dzień odwiedzający miasto turyści zachwycają się dziełami Polaka.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów