Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ciekawostki starożytnego Rzymu (Rekonstrukcje)

Świat starożytnych Rzymian obfitował w szereg niesamowitych ciekawostek i informacji. Źródłem wiedzy o życiu ówczesnych Rzymian są głównie dzieła pozostawione nam przez pisarzy i dziejopisarzy. Rzymianie pozostawili po sobie mnóstwo dziwnych informacji i faktów, w które naprawdę czasami ciężko uwierzyć.

Zachęcam do podsyłania mi swoich propozycji oraz wskazywania ewentualnych poprawek lub nieścisłości.

Realistyczne rekonstrukcje cesarzy rzymskich

Daniel Voshart wykonał niesamowite rekonstrukcje wizerunków rzymskich cesarzy – od Oktawiana Augusta do Numeriana. Jak sam mówi do swojej pracy wykorzystał liczne zachowane rzeźby i monety cesarzy oraz teksty antyczne, próbując stworzyć najbardziej wiarygodne i sensowne portrety.

Rekonstrukcja fryzury kobiecej z czasów dynastii flawijskiej

W czasie panowania dynastii flawijskiej (69-96 n.e.) niezwykle popularna wśród rzymskiej damskiej arystokracji była fryzura, do której ułożenia stosowano sztuczne włosy do tworzenia prawdziwych wież z loków. Tak wyszukana fryzura wymagała uwagi specjalnego niewolnika przeszkolonego w przygotowaniu takich unikalnych kompozycji – tzw. ornatrix.

Rekonstrukcja mostu w Arelate

Wizualizacja mostu zwodzonego, jaki wybudowali antyczni Rzymianie w I wieku p.n.e., w Arelate (obecny Arles, Francja). Most znajdował się nad Rodanem i w dużej części stanowiony był przez łodzie ustawione obok siebie. Most był częścią ważnego traktu łączącego Italię z Hiszpanią.

Rekonstrukcja Ostia Antica oraz Portus

Studio “Associated Architects Studio” stworzyło niesamowitą rekonstrukcję antycznego miasta portowego Ostia Antica oraz wielkiego portu Rzymu – Portus. Portus powstał za panowania cesarza Klaudiusza (41-54 n.e.), jednak na wizualizacji widać sześciokątny basen wewnętrzny portu, który powstał już za Trajana, na początku II wieku n.e.

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów